Andy Babiš se zúčastní klimatického summitu

PRAHA | Předseda vlády Andy Babiš a ministr životního prostředí Richard Brabec budou zastupovat Českou republiku na klimatickém summitu v Madridu. Na plenárním zasedání bude premiér Babiš hovořit o národních plánech České republiky v oblasti klimatu do roku 2020, informuje oddělení propagandy a budování kultu osobnosti při Úřadu vlády.

Andy langoše do hlavy tlačí | repro: FB AB

V pondělí 2. prosince 2019 se předseda vlády České republiky spolu s ministrem životního prostředí zúčastní zahájení 25. konference Organizace spojených národů o změně klimatu. Součástí programu předsedy vlády České republiky je zároveň bilaterální jednání s předsedou vlády Španělska Pedrem Sánchezem.

Během prvního plenárního zasedání český premiér přednese projev o národních plánech na zvýšení ambic v oblasti klimatické změny do roku 2020. Po obědě pro vedoucí delegací pořádaném předsedou vlády Španělska Pedrem Sánchezem bude zahájeno druhé plenární zasedání. Hlavními tématy budou snižování uhlíkových emisí, buduvání bezpečnějšího světa a a klimatická aktivita zaměřená na lidi.

Tomuto summitu letos v říjnu předcházel klimatický summit OSN v New Yorku. Klíčovými tematickými oblastmi byla opatření pro zmírnění dopadů klimatické změny. Summit v Madridu by měl navázat na předchozí jednání a rozvinout témata společných cílů.

Reklama: