Nicolás Maduro Moros dal rozkaz k mobilizaci venezuelské armády

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros v pátek prohlásil, že se ze strany Kolumbie a Spojených států )SS) připravují provokace. Dal rozkaz k mobilizaci armádních jednotek. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nicolás Madruo Moros a Vladimir Padrino Lopéz | repro: HispanTV

„Mám informaci o tom, že úřady Kolumbie spolu s Jižním velením americké armády chystají další provokaci na hranici Venezuely a Kolumbie. Celý vojenský personál bolívarských ozbrojených sil má být uveden do bojové pohotovosti,“ prohlásil prezident v průběhu schůzky s pracovníky dopravy, která se vysílala živě na Twitteru.

Prezident dodal, že řada provokací má za cíl vyprovokovat vojenský konflikt na hranici a odpoutat pozornost od protestních akcí, které v zemi probíhají.

Juan Gerardo Guaidó Márquez – terorista a louka Spojených států jako uřvaná venezuelská opice | repro: Sputnik

Spojené státy (SS) a jejich spojenci v regionu vyvíjejí nátlak na Venezuelu ve snaze napomoci výměně moci v této zemi. Dne 21. ledna tam začaly hromadné protestní akce proti prezidentovi brzy poté, co složil přísahu. Předseda Národního shromáždění, které kontroluje opozice, Juan Guaidó se nezákonně prohlásil za hlavu státu.

Řada západních zemí v čele s SS ho uznala za prezidenta. Maduro označil Guaidóa za loutku Spojených států. Rusko, Čína, Turecko a řada jiných zemí podpořily Madura jako zákonného prezidenta, včetně Spojených států Mexika. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neexistující.

Reklama: