V KLDR označili japonského premiéra za idiota

PCHJONGJANG | Vedení Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) varovalo japonského premiéra Šinzó Abeho, že brzy může spatřit skutečnou balistickou raketu, a zároveň ho označila za nejhloupějšího muže v dějinách Japonka. Informovala o tom agentura AFP.

Šinzó Abe | foto: sputnik

KLDR ve čtvrtek uskutečnila zkušební odpal dvou neidentifikovaných projektilů vypálených pravděpodobně z velkého vícehlavňového raketometu, které dopadly do Japonského moře. Japonský premiér Abe projektily označil za balistické rakety, což by bylo v rozporu s rezolucemi OSN. Ale důkaz nedodal.

Šinzó Abe podle prohlášení severokorejského ministerstva obrany může být označen za největšího idiota na světě a nejhloupějšího muže v dějinách, pokud nevidí rozdíl mezi balistickou raketou a střelou vypálenou z vícehlavňových raketometu. Abe měl podle prohlášení ministerstva možnost vidět zprávu o testu raketometu doplněnou o fotografie.

„Abe může v budoucnu spatřit skutečnou balistickou raketu a přímo pod svým nosem,“ uvádí se v prohlášení ministerstva. KLDR už začátkem listopadu označila Abeho za idiota a ničemu, který na její území nikdy nevkročí. Šlo o reakci na jeho kritiku severokorejského testování zbraní.

Reklama: