Roskosmos zveřejnil záběry z finální montáže raket Sojuz-2

MOSKVA | Ruská společnost Roskosmos zveřejnila na svém oficiálním účtu na Twitteru fotografie finální části výroby rakety Sojuz-2. Záběry ukazují, jak odborníci raketového a kosmického centra Progress dokončují montáž. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Stavba rakety Sojuz-2

„Raketové a kosmické centrum Progress je jedním z předních podniků v ruském kosmickém a raketovém průmyslu. Dosud bylo spuštěno více než 1900 raket, které zde byly vytvořeny,“ uvádí se ve zprávě.

Do konce roku 2019 si ruská státní společnost Roskosmos objednala výrobu a dodávku tří nosných raket Sojuz-2-1a pro spouštění nákladních kosmických lodí Progress MS.


Rakety Sojuz-2 se liší od raket Sojuz-FG především ruským digitálním řídicím systémem. Sojuz-FG má analogový systém ukrajinské výroby.
Na konci září Sputnik zveřejnil video, na kterém se nosná raketa Sojuz-FG připravuje k historickému poslednímu letu.
Hlavní posádku tvořili ruský kosmonaut Oleg Skripočka, americká astronautka Jessica Meirová a jeden z prvních astronautů ze Spojených arabských emirátů Hazza Al Mansouri.
Dne 25. září byla raketa vypuštěna z kosmodromu Bajkonur. To byl 70. a poslední start rakety tohoto druhu, na ISS nyní budou astronauti létat jen na Sojuzech 2.1 a.

Reklama: