V Londýně útočil mu-slimácký terorista

LONDÝN | Londýnská policie identifikovala muže, který v pátek zaútočil nožem na London Bridge. Incident je hodnocen jako teroristický útok. Informuje se na oficiálním webu městské policii Londýna. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Islámský stát

„Nyní můžeme potvrdit totožnost podezřelého, je to 28letý Usman Khan (10.03.1991), který pobýval v hrabství Staffordshire,“ sdělil policejní mluvčí Neil Basu s tím, že se provádějí prohlídky na jeho adrese ve Staffordshire.
Basu potvrdil, že útočník byl agenturám činným v trestním řízení dlouho znám. V roce 2012 byl odsouzen z účasti na teroristické činnosti a podmínečně propuštěn v prosinci 2018.

Policejní mluvčí také dodal, že policisté nehledají další podezřelé, ale také prověřují, zda se na přípravě útoku podíleli i další osobnosti.

Teroristická skupina Islámský stát na sebe vzala odpovědnost za teroristický útok v Londýně, který si vyžádal dvě oběti. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na agenturu Amaq spojenou s islamisty. „Islámský stát oznamuje, že útok v Londýně provedl v pátek jeden z jeho bojovníků,“ informuje agentura.