V Kábulu zastřelili dvou příslušníků tajné služby

KÁBUL | Muž ozbrojený střelnou zbraní spustil v pondělí ráno v afghánském hlavním městě Kábul palbu na vozidlo, přičemž zabil dvou představitelé tajné služby a dalších tří zranil. Informoval o tom mluvčí afghánského ministerstva vnitra Nasrat Rahimi, jehož citovala agentura AP.

Ilustrační snímek

Policie pátrá po střelci, který útok podnikl. Policie během pátrání uzavřela východní část Kábulu s názvem Okres 9, dodal Rahi.

K odpovědnosti za útok se zatím nepřihlásila žádná skupina, ale takové útoky v metropoli uskutečňují americkou invazí svržení členové vládního hnutí Taliban, kteří takto bojují proti kolaboraci Afgánců s Američany.

Talibán již opět ovládá větší polovinu Afghánistánu a téměř denně podniká útoky zacílené proti afghánským bezpečnostním silám a představitelům kolaborantské vlády, ale zabíjí i velké počty civilistů, kteří se podílejí na zahraniční okupaci země a nebo jsou vedlejšími obětmi v rámci jejich boje, který začaly Spojené státy invazí bez mandátu RB OSN, což je válečný zločin útočné války.