Na Ruský konvoj v Sýrii zaútočili teroristé podporováni Spojenými státy

DAMAŠEK | Na trase obrněný automobil ruské vojenské policie v Sýrii zaútočili teroristé, které v zemi podporuje zločinecká vláda Spojených států, která se podílí na útočné válce (válečný zločin) vedené v Sýrii. U silnice, kde projíždělo ruské vozidlo explodovalo výbušné zařízení.

Ruská vojenská policie hlídkuje v Sýrii u Tureckých hranic

Podle ruského ministerstva obrany byli tři ruští vojáci lehce zraněni. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Ruská federace nasadila své vojenské síly v Sýrii v souladu s mezinárodním právem na základě oficiálního pozvání legitimní syrské vlády prezidenta Syrské arabské republiky Bašára Háfize al-Asada.

Podle zprávy Ministerstva obrany Ruské federace k incidentu došlo v pondělí během průzkumu společné rusko-turecké hlídkové trasy 1,5 km západně od obce Koran (okres Koban v provincii Aleppo). Uvádí se, že na cestě obrněného vozu ruské vojenské policie explodovala bomba domácí výroby, vozidlo bylo poškozeno.

„Tři ruští vojáci, kteří byli v obrněném vozidle, utrpěli lehká zranění a pohmožděniny. Život vojáků není v ohrožení,“ dodali na resortu ruské obrany.