Hej, Babiši, z hrušky dolů a konec tajností

Evropská komise opakovaně píše, že český premiér Andrej Babiš je ve střetu zájmů. Jediní, kdo jsou z této informace překvapeni, jsou zřejmě ministři hnutí ANO, které sám stranický šéf dostává do vskutku nezáviděníhodného střetu zájmů.

Ivo Valenta | foto: facebook Iva Valenty

Musí totiž řešit, zda se postaví na stranu svého „šéfa“, nebo naopak budou vytvářet argumenty, které budou umocňovat přesvědčení o tom, že všechno je jen kampaň, namířená proti českému premiérovi. A řeknu vám, že to jim tedy opravdu nezávidím.

O to víc je třeba, aby se kolem celé kauzy přestalo mlžit a zatajovat fakta. Je třeba, aby byla v plném znění zveřejněna auditní zpráva Evropské komise i všechny související dokumenty. Každý z nás si pak může udělat svobodný názor na to, kde je pravda.

Navíc je skutečně v českém národním zájmu, abychom k vůli osobě předsedy vlády neohrozili nejen své mezinárodní postavení, ale třeba i evropské dotace.

Sice je nemám rád a už vůbec nechci, aby nám nějaký Brusel kecal do dění u nás doma, ale zde naší zemi skutečně hrozí reálné škody. A těm by měl každý svědomitý premiér i jeho ministři zabránit především!

Andy Babiš | repro: facebook (@AndrejBabis)

Reklama: