Recep Tayyip Erdoğan oznámil datum spuštění Tureckého proudu

ANKARA | Turecký vůdce Recep Tayyip Erdoğan oznámil, kdy bude zahájeno spuštění Tureckého proudu. Podle jeho slov se jedná o 8. leden. O prohlášení Turka informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Plynovod Turecký proud | repro: Sputnik

„8. ledna bude v Istanbulu start dalšího plynovodu, Tureckého proudu,“ sdělil na slavnostním otevření plynovodu TANAP, které se konalo v provincii Edirne na severozápadě země. Vysílání zajišťovala televizní stanice NTV.

Jak řekl tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov, ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin uvede do provozu plynovod spolu s tureckým vůdcem Erdoğanem. Oba tento záměr potvrdili při nedávném televizním rozhovoru, dodal mluvčí.

Dříve oznámila ruská společnost Gazprom, že došlo k naplnění obou linek plynovodu Turecký proud. „Obě linky jsou naplněny plynem, počínaje pobřežními objekty u Anapy až po přijímací terminál, který se nachází u městečka Kıyıköy na tureckém pobřeží,“ uvádí Gazprom.