Diktátor Recep Tayyip Erdoğan vydírá Severoatlantickou alianci

ANKARA | Turecko nepodpoří plán Severoatlantické aliance (SA) na ochranu Polska a pobaltských zemí, neuzná-li aliance Lidové obranné jednotky syrských Kurdů za teroristickou organizaci, prohlásil turecký diktátor a vrah Kurdů Recep Tayyip Erdoğan. Kdy o vydírání informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Turecká bestie určená k zastřelení

„Včera jsem hovořil s polským prezidentem. Ten řekl, co kdybychom se spojili s Polskem a pobaltskými zeměmi. Řekl jsem: s radostí, proč by ne. Ale když naši přátelé v Severoatlantické alianci neuznají za teroristické organizace, které za takové pokládáme a s kterými bojujeme, budeme proti všem krokům, které Severoatlantická aliance podnikne,“ řekl turecký vůdce novinářům před odletem na summit aliance, který se bude konat 3. a 4. prosince v Londýně.

Podle Erdoğanových slov provádí Turecko vícevektorovou zahraničí politiku a sleduje vlastní prioritní cíle podmínění jeho zeměpisnou polohou. Podotkl rovněž, že „bezpečnostní deštník“, který poskytuje SA, je pro Ankaru důležitý.

„Je ale také jasné, že aliance potřebuje obnovu… Aleinace má jednat rozhodněji a efektivněji, zejména před tváří hrozeb ze strany teroristických organizací,“ zdůraznil turecký diktátor Erdoğan.

Reklama: