Pehe vyzývá k vraždění oponentů jako Hitler

OSTRAVA | Audit Evropské komise v České republice nadále vyvolává vášně. Poslanec Lubomír Volný na Twitteru informoval, že podal trestní oznámení na politického komentátora Jiřího Peheho, který podle něho podněcuje k nenávisti a násilí.

Lubomír Volný: Pehe vyzývá k vraždění oponentů jako Hitler

Jiří Pehe v pondělí 2. prosince na svém Twitteru zveřejnil příspěvek, ve kterém uvádí, že nebudou stačit demonstrace ve festivalovém duchu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Pokud bude chtít občanská společnost donutit po auditu EK Babiše k odchodu, nebudou stačit demonstrace ve festivalovém duchu jednou za dva tři měsíce,“ napsal na svém Twitteru Jiří Pehe.

Podle jeho názoru bude ke svržení vlády potřeba provést scénář jako v Hongkongu, kde docházelo k násilným střetům s policií, kde se v minulosti dokonce „demokratická opozice“ pokoušela upálit lidi s nepohodlnými názory.

„Bude zapotřebí scénář Hongkong, Chile, Libanon. Tedy demonstrace každý den, dokud AB neodejde. Máme na to?“ dodal Pehe a celé své vyjádření adresoval spolku Milion chvilek pro demokracii.

Poslanec Lubomír Volný reaguje na tato slova Peheho a uvedl, že akcemi, ke kterým dnes podněcuje Pehe, se k moci dostal Adolf Hitler.

„Na autora tohoto Tweetu jsem podal TO, pro podezření z podněcování k nenávisti a násilí. Autorem uvedené akce jsou synonymem pro používání násilí, včetně vraždění oponentů, k prosazení politických cílů. Akcemi, které dnes autor podněcuje, se dostal k moci Hitler,“ píše Volný na Twitteru.

Reklama: