Teroristé v Sýrii používají německé tanky Leopard 2A4

DAMAŠEK | Uvádí se, že se u syrských bojovníků objevily německé tanky Leopard 2. Je to opravdu tak? Podívejte se na fotografie a přesvědčte se sami. Píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Leopard 2

Fotografie, na které jsou tyto bojové tanky zobrazeny, se objevila na internetu. Konkrétně byla publikována na Twitteru. Podle informací z tamních zdrojů obdrželi bojovníci až dva stroje najednou. Podotýká se, že zatím neexistují přesné informace o tom, odkud bojovníci tuto zbraň získali. Podle portálu avia.pro však existuje možnost, že tanky dotyčným předalo Turecko.

Nasvědčuje tomu i následující popisek, které byl zveřejněn u fotografie: „Bojový tank Leopard 2, který #SSA (Svobodná syrská armáda, pozn. red.) Džaiš al-Islam dostala od #Turecka.“
Nicméně, turecká strana se k dané věci nijak oficiálně nevyjádřila a rovněž nepotvrdila, že tanky poskytla.

Leopard 2 je německý hlavní bojový tank. Jeho hmotnost činí od 50 do 63 tun. Posádku stroje tvoří čtyři lidé. Tank je vyzbrojen 120 mm dělem s hladkým vývrtem hlavně a dvěma kulomety ráže 7,62 mm.

Reklama: