Kvalita ovzduší v Sydney je horší než v Šanghaji

SYDNEY | Kvalita ovzduší australského města Sydney, známého svou obvykle čistou modrou oblohou, je momentálně horší než v čínské Šanghaji. Následkem zuřících požárů na východním pobřeží země se znečištění ovzduší stává v tomto největším městě Austrálie pravidelným úkazem, informoval o tom ve čtvrtek deník The Straits Times s odvoláním na tiskovou agenturu Bloomberg.

Lesní požáry zahalily Sydney do kouře

Kvalita vzduchu v jednotlivých částech města byla vyhodnocena jako horší než v Šanghaji, notoricky známém svým znečištěným ovzduším, přičemž jedno sydneyské předměstí je podle organizace World Air Quality Index aktuální klasifikovány jako „velmi nezdravé“. Předměstí dostalo index znečištění vzduchu 206, zatímco Šanghaj má index „nezdravosti“ 160.

Samostatný index, vypracovaný australskou vládou, považuje za „nebezpečné“ vše nad hodnotou 200. Několik částí Sydney ve čtvrtek splňovalo toto nejvyšší varování, dosahuje index až 622.

Místní úřady varovaly obyvatele, aby se vyhýbali pohybu po venku – zejména ti, kteří trpí srdečními a plicními chorobami. Sydney zahaluje dusivý závoj kouře z přes 100 lesních požárů zuřících na území státu Nový Jižní Wales.

Reklama: