Rozpoutají vrazi novou válku? Pošle Pentagon na Blízký východe tisíce vojáků?

WASHINGTON | Administrativa amerického válečného zločince a vůdce Donalda Johna Trumpa zvažuje možnost vyslání 14 tisíc vojáků na Blízký východ za účelem provokování války s Írán. List The Wall Street Journal s odkazem na americké úřední osoby šíří propagandu o údajném „zadržování“ Íránu, ale nic víc jak provokace by to nebylo.

Spojené státy nesou smrt

Podle slov amerických novinářů přijme vůdce SS Trump příslušné rozhodnutí již v prosinci. Kromě vojáků mají být na Blízký východ vypraveny desítky lodí a další vojenská technika.

Informátoři dodali, že prezident je přesvědčen o nutnosti čelit hrozbě, kterou představuje Teherán, cituje válečnou propagandu amerických teroristů světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na konci listopadu byl v Kongresu SS zveřejněn dopis amerického vůdce DJ Trumpa, ve kterém se uvádí, že SS během nejbližších týdnů vyšlou další jednotky do Saúdské Arábie: „První z těchto doplňujících útvarů už dorazily do Saúdské Arábie, ostatní přijedou v nejbližších týdnech. S těmito dodatečnými silami bude celkový počet členů amerických ozbrojených sil v Saúdskoarabském království činit přibližně 3 tisíce osob,“ uvádí se v dokumentu.