Je Pavel Novotný jen poslušná děvka George Sorose?

PRAHA | Po vystoupení v ruské televizi starosty městské části Praha Řeporyje Pavla Novotného, které nadchlo diváky jak v Rusku, tak i v Česku, Rossija 1 pozvala do pořadu dalšího Čecha. Předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný bez servítek promluvil o starostovi a jeho příznivcích, kteří se do něho okamžitě pustili na sociálních sítích.

Úchyl Pavel Novotný je asi jen odporná a poslušná děvka Sorose

Moderátorka pořadu 60 minut se ptala bývalého policejního prezidenta a nynějšího předsedy Asociace nezávislých médií Stanislava Novotného na reakci české společnosti na záměr starosty Pavla Novotného postavit pomník vlasovcům. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Expert oznámil, že je přesvědčený, že tento skandál se nelíbí většině lidí v Česku. Podle něj však Novotného podporuje pražská kavárna, ruským divákům pak vysvětlil, co to znamená a kdo za tím stoji.

Stanislav Novotný | reprodukovaný ořez fotografie | autor: Jiří Skupien

„Většina lidí ale chápe, co představuje tzv. pražská kavárna. On je de facto její součástí, velmi ho podporují. V Česku jsou to lidé na okraji, marginálové, které ale podporují neziskové organizace s finančními prostředky od George Sorose,“ řekl Stanislav Novotný.
Dále oznámil důvody, proč je tato skandální iniciativa pro kavárnu výhodná.

„Ti lidé tam pracují jenom proto, že k nim tečou cizí peníze ze zahraničí. Pracují de facto ve prospěch cizích zemí, jako jejich agenti. A Pavel Novotný teď spustil skandál, který se jim strašně líbí,“ uvedl.
Samotného starostu pražské městské části označil za „blázna“ a připomněl, že neúspěšně působil v bulváru, ale podotkl, že „Novotnému nenápadně nadržují i Česká televize a Český rozhlas“.