Útočná skupina lodí amerického vojenského námořnictva vplula do Středozemního moře

GIBRALTAR | Útočná skupina lodí amerického vojenského námořnictva v čele s atomovou letadlovou lodí Harry Truman proplula Gibraltarským průlivem a vplula do Středozemního moře ve čtvrtek 5. prosince. Svědčí o tom údaje Mezinárodního systému monitorování přesunu lodí AIS.

Spojené státy – globální vrah

„Kromě letadlové lodě je ve složení skupiny také raketový křižník a také útočná atomová ponorka s okřídlenými raketami Tomahawk a několik torpédoborců. Skupina hodlá pobýt nějaký čas ve východním Středomoří v blízkosti Sýrie, poté zamíří do oblasti Perského zálivu, kde vystřídá letadlovou loď Abraham Lincoln,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spojené státy poslaly k břehům Íránu útočnou skupinu v čele s letadlovou lodí Abraham Lincoln. Později bylo oznámeno, že se k této skupině připojí baterie protiletadlových raketových komplexů Patriot a vojenská transportní loď USS Arlington.

Spojené státy (SS) dříve prohlásily, že zpřísní politiku vůči Teheránu kvůli údajnému porušení tzv. jaderné dohody ze strany této země. Washington od dohody odstoupil a zavedl nové sankce včetně zákazu jakéhokoli exportu ropy z Íránu. Přitom část ozbrojených sil země – Íránské revoluční gardy – byla uznána za teroristickou organizaci.

Reklama: