Mrví v Prešově. Explodoval tam panelák

PREŠOV | K výbuchu došlo kolem 12. hodiny na Sídlišti III. ve slovenském Prešově. Na místě zasahovali hasiči, kteří se snažili uhasit vzniklý požár. Výbuch si vyžádal přinejmenším pět mrtvých. K místu neštěstí se vydal i slovenský premiér Peter Pellegrini. Ten večer uvedl, že obětí bude nejspíše více než pět.

Exploze paneláku v Prešově | repro: Sputnik

Na místo směřují hasiči z Prešova, Sabinova, Košic, Levoče a Bardejova spolu s evakuačním autobusem Hasičského záchranného sboru.

Podle serveru aktuality.sk probíhal zásah hasičů celou noc. Velitel zásahu nahlásil likvidaci požáru v sobotu před sedmou hodinou ranní po jeho lokalizaci před půlnocí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Uvádí se, že v sobotu v 8 hodin ráno se mělo konat zasedání krizového štábu, kde by mělo dojít k určení dalšího postupu. Peter Kovalík, mluvčí Krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru v Prešově, informoval, že příčina vzniku požáru je zatím ve stádiu vyšetřování.

Podle prešovského magistrátu využilo na Volgogradské ulici nouzové ubytování celkem 13 lidí. Na místě zásahu našli včera hasiči několik osobních věcí. Dodali, že pakliže někdo z občanů během evakuace ztratil osobní věci, může kontaktovat Policii SR, která jim poskytne další informace a nalezené věci vrátí.

Dle informací museli kvůli požáru opustit své domovy i obyvatelé několika přilehlých domů, na místě se nacházeli i vojáci a policisté. Na místě incidentu zasahovalo téměř 90 profesionálních hasičů z hasičských stanic v Prešově, Sabinově a Lipanech, dále ve Vranově nad Topľou, Hanušovcích nad Topľou, Humenném a Snině, v Bardějově, Staré Ľubovni, Popradu.

Uvádí se, že zemřelo sedm lidí a dalších čtyřicet bylo zraněno. Vzhledem k tomu, že šest osob je nezvěstných, počet obětí může růst. Dům je momentálně neobyvatelný, horní čtyři patra zcela vyhořela. Dnes by měl dům přijet zkontrolovat statik. Uvádí se, že příčinu požáru je vyšetřována a policie případ šetří jako podezření z obecného ohrožení.

Reklama: