Jiří Ovčáček kritizuje justici: Zákaz nošení hidžábu je netolerantní, ale urážky křesťanství jsou v pořádku

PRAHA | Hradní mluvčí Jiří Ovčáček okomentoval skutečnost, že se Nejvyšší soud postavil na stranu somálské žačky, která nemohla na pražské Střední zdravotnické škole nosit hidžáb. Celou věc srovnal s urážkami křesťanství a zneuctěním Ježíše Krista.

Jiří Ovčáček promlouvá z Hradu | repro: VIP osobnosti TV

Mluvčí českého prezidenta dal na svém účtu na Facebooku najevo, že se mu moc nelíbí, jak se k věci v pátek postavil soud. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Civilizace, která utne vlastní kořeny, je odsouzena k postupnému a potupnému úpadku. ‪Urážky křesťanství, zneuctění Ježíše Krista, to je podle českých soudů v pořádku.‬ ‪Zákaz nošení hidžábu ve škole je podle českých soudů netolerantní,“ stálo v jeho příspěvku.

Narážel tím na skutečnost, že Česko podle daného soudu musí akceptovat a tolerovat náboženský pluralismus, nesmí diskriminovat či naopak bezdůvodně zvýhodňovat některý z náboženských směrů.

Rovněž se v jeho statusu objevila narážka na to, že v listopadu Krajský soud v Brně rozhodl, že se dvě brněnská divadla nemusí omlouvat za uvedení kontroverzních her. Žalobu na divadla podal kardinál Dominik Duka spolu se svým právníkem Ronaldem Němcem. Byl tak potvrzen zamítavý rozsudek městského soudu.

Reklama: