V Mexiku informovali o objevení velkého naleziště ropy

MEXICO CITY | Generální ředitel mexické ropné korporace Petróleos Mexicanos (Pemex) Pomero Oropesa v pátek informoval o tom, že ve státě Tabasco bylo objeveno obrovské naleziště s potvrzenými zásobami 500 milionů barelů ekvivalentu surové ropy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ropná plošina | repro: wikipedia.org (
Erik Christensen CC-SA 3.0)

„Můžeme potvrdit existenci obrovského naleziště v objemu 500 milionů barelů surové ropy v kategorii 3R – dokázané,“ sdělil Oropesa mexickému prezidentu Andrési Manuelu Lópezu Obradorovi (zkráceně Amlo). Prohlášení je uveřejněno v novinách Financiero.

Oropesa zdůraznil, že vrtné práce již probíhají, což umožní příští rok získat z 11 vrtů v tomto nalezišti až 69 tisíc barelů denně a také 8,5 milionu metrů krychlových plynu. V roce 2021 Pemex počítá s těžbou až 110 tisíc barelů denně a 11,6 milionů krychlových metrů plynu při celkových investicích 667 milionů dolarů.

Státní ropná a plynárenská skupina Pemex aktivovala vrtné práce na území Mexika v souvislosti s docházejícími zásobami rozpracovaných nalezišť. Dluh společnosti vůči mezinárodním věřitelům podle stavu k říjnu činil asi 100 miliard dolarů, ztráta za prvních devět měsíců roku 2019 přesáhla 176 miliard pes (9 miliard dolarů).

Podpora Pemex je považována za jednu z priorit ve finanční politice současné vlády. Návrh rozpočtu Mexika na rok 2020, který byl zveřejněn na začátku září, zahrnuje vyčlenění 4,3 miliardy dolarů na dokapitalizaci Pemexu a také snížení daňového zatížení. Dříve mexické úřady oznámily svůj záměr snížit daňové břemeno Pemexu o 128 miliard pes (více než 6,7 miliard dolarů) v letech 2020-2021.

Reklama: