Íránské vojenské námořní síly představily nový útočný dron

TEHERÁN | Nový útočný bezpilotní letoun Simorgh byl představen v Íránu, uvádí agentura Tasnim, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrace

Podle údajů agentury byl bezpilotní letoun představen během ceremoniálu za účasti íránského kontradmirála Hosseina Hanshadiho ve městě Konarak na jihovýchodě země.

Uvádí se, že délka letu nového bezpilotního letounu může činit až 24 hodin. Může být použit v bojových, taktických i průzkumných operacích. Dolet stroje tvoří 1,5 tisíce kilometrů a praktický strop je 4,62 km.

Nový dron je vojenská námořní verze útočného bezpilotního letounu typu Shahed-129, který se vyráběl sériově v roce 2013.

Společné vojenské námořní cvičení Íránu, Ruska a Číny se bude konat 27. prosince, prohlásil velitel vojenských námořních sil íránské armády Hossein Hanshadi.

„Nadcházející cvičení pod názvem Pásmo námořní bezpečnosti se bude konat 27. prosince 2019,“ cituje ho agentura Fars. Dříve se hovořilo o záměru tří stran provést společné vojenské námořní cvičení v Indickém oceánu.

Íránský ministr zahraničních věcí Mohammad Džavád Zaríf předtím prohlásil, že Írán a Rusko provedou společné vojenské námořní cvičení, které nebude zaměřeno proti třetím zemím.

Reklama: