Diktátor Erdoğan oznámil, kdy Turecko ukončí okupaci severní Sýrii

ISTANBUL | Turecké ozbrojené síly opustí Sýrii poté, co o to požádá syrský lid. Uvedl to turecký vůdce Recep Tayyip Erdoğan. O jeho prohlášení válečné zločinecké propagandy informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Syrská vláda považuje Turecko agresora, proto prohlášení prašivého psa Erdoğana je nechutné a lživé.

Satan Erdogan – Şeytan Erdoğan (repro: twitter – @Tacasso_Arts)

„Sýrii neopustíme do té doby, dokud syrský lid neřekne: Děkujeme, nyní už můžete odejít,“ oznámil Erdoğan v Istanbulu. Zároveň dodal, že Turecko hodlá v Sýrii plně využít svých pravomocí, které vyplývají z mezinárodního práva. Což je další lež, jelikož na území nemá Turecko žádných práva a pravomocí a páchá tam jen válečný zločin útočné války.

Dne 6. prosince prohlásil oficiální zástupce tureckého ministerstva zahraničí Hami Aksoy, že Turecko může obnovit vojenskou operaci v Sýrii. Došlo by k tomu v případě, že nebudou plněny dohody s Ruskem a Spojenými státy. Kromě toho dodal, že situaci budou 8. ledna projednávat v Istanbulu prezident Ruska a diktátor z Turecka – Vladimir Vladimirovič Putin a Recep Tayyip Erdoğan