Ruské letectvo a syrská 11. tanková divize zlikvidovali další teroristy

DAMAŠEK – MOSKVA | Ruské letectvo a syrské pozemní síly pokračují v bojových operacích v Idlibu a v likvidaci teroristů v Sýrii. Ruské letectvo a jednotky 11. tankové divize likvidovaly na dalších opevněných bodech teroristy, informace přinesl portál newinform, na který se odkazuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Syrští vládní vojáci poškodili tank teroristů, kteří teroristé opustili a syrští vládní vojáci tank ukořistili v blízkosti vesnice Idzhaz. Ruské letouny kryly akci 11. tankové divize ze vzduchu a zajistily, že k tanku se nemohli začít stahovat žádné síly teroristů.

V Idlibu se zaktivizovali i Turci, kteří včera rovněž v blízkosti Abu Ḑuhūr zlikvidovali několik teroristů proamerických teroristických band Tahrir as Sham a Dzebhat an Nusrat.

„Připomínáme, že nešlo o významnější a širší koncipované vojenské akce, Rusové, Syřané a Turci při likvidaci teroristů v Idlibu postupují pomalu a salámovou metodou. Vojenské aktivity se nesou ve znamení hesla ‚Ani jeden den bez mrtvého teroristy, ani jeden den bez osvobozeného území z rukou teroristů‘,“ píše slovenský deník.

Tento způsob boje, při kterém postupují Rusové, Syřané a Turci pomalu a malými kroky mají velmi negativní dopad na bojovou morálku teroristů. Každý den teroristé ztratí v Idlib malou část území, každý den mohou ze svých řad vyškrtnout několik mužů. Ztráty se jim už doplňují těžko, kdo může tak Idlib opouští a snaží se dostat do Evropy, protože v Idlib se očekává totální likvidace všech teroristů.