Jsou to šašci. Bělobrádek útočil na Kalouska

PRAHA | Bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se hned po Pirátovi Michálkovi pustil do kritiky zakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska. Prohlásil, že Kalousek dříve rozdělil lidovce a ODS, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

arcikokot Mirďa Pinďa Kalousek posranec PSP

Bělobrádek na svém twitterovém účtu okomentoval rozhovor nové šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, která prohlásila, že Kalousek chtěl sjednotit opozici už dříve a byl ochoten v té spolupráci nefigurovat.

„Kalousek nejdříve pravý střed rozdělil, vyloupil hlavně ODS a trošku nás, pomluvil nás a pozurážel (teď se mu to vrací od Pirátů) a když mu teklo do bot, začal mluvit o sjednocení. Jemu to přeci nikdo nemohl věřit. Doufám, že nové vedení topky to vezme za jiný konec,“ napsal Bělobrádek.

V pátek 6. prosince předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek přes novináře zanechal jasný vzkaz pro jednoho ze zakladatelů TOP 09.

„Pan Kalousek by měl jít do ústraní. Má dramaticky větší nedůvěru voličů než ostatní politici v této zemi. Dokud bude v klíčové funkci předsedy klubu, opozice nemůže důvěryhodným způsobem fungovat. Té situaci by to hodně pomohlo,“ řekl v pátek Michálek novinářům. „Říkají to všechny opoziční strany, jen já jsem jediný, kdo to říká veřejně,“ prohlásil šéf pirátských poslanců.

Reklama: