Zase bez důkazů? SS obvinily ruskou PVO ze zmizení svého dronu v Libyi

TRIPOLIS | Africké velení ozbrojených okupačních sil Spojených států (AFRICOM) tvrdí, že ruské systémy protivzdušné obrany mohly sestřelit jejich dron, který zmizel koncem listopadu ve vzdušném prostoru nad Libyí, uvádí Reuters.

Ilustrační snímek

Velitel okupačních sil SS AFRICOM Stephen Townsend prohlásil, že vedení protivzdušné obrany nevědělo, že dron patří americké straně v okamžiku, kdy na něj začali střílet. Kromě toho mluvčí velení Christopher Carney znovu zopakoval slova o ruských žoldnéřích, kteří se údajně nacházejí v zemi. Ruská strana již mnohokrát vyvrátila podobná prohlášení. Spojené státy ani žádné důkazy nedodaly.

Americká armáda informovala o zmizení dronu v Libyi 23. listopadu. AFRICOM uvedl, že dron nebyl vyzbrojen a prováděl průzkum. Typ a model přístroje nebyly upřesněny.

Zároveň Libyjská národní armáda (LNA) pod vedením polního maršála Khalify Haftara 25. listopadu oznámila, že omylem sestřelili americký dron nad Tripolisem. Jak uvedly noviny The New York Times, vysoce postavený zástupce armády vysvětlil, že bojovníci LNA považovali americký dron za dron turecké výroby, používaný armádou vlády národní jednoty, která zasedá v Tripolisu.

Reklama: