Alexander Boris de Pfeffel Johnson: Pokud vyhrajeme volby, omezíme imigraci

LONDÝN | Britský premiér Alexander Boris de Pfeffel Johnson přislíbil omezit přistěhovalectví, pokud jeho konzervativci zvítězí ve čtvrtečních předčasných volbách. Podle vlastních slov však není obecně proti tomu, aby cizinci přicházeli do Británie pracovat a žít, informovala v neděli agentura Reuters.

Alexander Boris de Pfeffel Johnson | repro: The Mirror

Britové budou 12. prosince hlasovat ve volbách, které rozhodnou o osudu brexitu – vystoupení Spojeného království z Evropské unie – a páté největší ekonomiky světa. Na výběr mají zejména ostře se rozcházející programy Johnsonové vládní Konzervativní strany a socialisty vedené opoziční Labouristické strany.

„Počty (imigrantů) se sníží, protože budeme moci řídit systém tímto způsobem,“ řekl Johnson v rozhovoru pro televizi Sky News, odvysílaném v neděli. „A nemyslím si, že neřízený a neomezený přístup k tomu by byl správný “

Johnson přislíbil řízení imigrace na základě systému bodování. Zaměřit se chce na omezení počtu nekvalifikovaných migrantů, podle jeho slov však bude existovat i prostor pro příchod vysoce kvalifikovaných a jiných pracovníků do Británie.

„Nejsem odpůrcem imigrace … jsem zastáncem toho, aby bylo lidem umožněno přicházet do této země, a myslím si, že pokud mají talenty a chtějí dělat věci a žít ve Spojeném království a mohou přispět k této zemi – tak je to skvělé,“ prohlásil.

Reklama: