V KLDR označili vůdce SS Trumpa za lstivého starce, který lže

PCHJONGJANG | Korejská lidově demokratická republika (KLDR) v pondělí prohlášením napadla amerického vůdce Donalda Johna Trumpa a nazvala ho neuvážlivým a lstivým starcem, píše agentura AP, když se na zprávu americké agentury odkazuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Kim pozoruje Trumpa při kadění z tlamy | repro: haaretz

KLDR tak reagovala na poslední tweety vůdce Spojených států (SS) Donalda J. Trumpa, kdy ten uvedl, že předseda KLDR Kim Čong-un může vše ztratit, pokud se zachová nepřátelsky.

„Podepsal se mnou v Singapuru dohodu o denuklearizacii,“ lhal DJ Trump v neděli na Twitteru a dodal, že Kim Čong-un nechce porušit přátelství s vůdcem Spojených států nebo zasahovat do amerických prezidentských voleb v listopadu 2020. V Singapuru bylo však pouze podepsáno memorandum, že obě země budou o případné denuklearizacii Korejského poloostrova jednat.

Vysoce postavený severokorejský představitel a bývalý jaderný vyjednávač Pchjongjangu Kim Jong-čchol v prohlášení uvedl, že jeho země nepodlehne americkému tlaku, protože nemá co ztratit.

Administrativu vůdce SS obvinil ze snahy koupit si čas před koncem roku, termínem, který předseda KLDR stanovil SS lhůtu na záchranu jaderných rozhovorů.