Likvidace arabských teroristů v Gaze. Izrael připravuje vojenskou operaci

JERUZALÉM | Izraelský premiér Banjamin Netanjahu zvaný „Bibi“ nařídil ozbrojeným silám Izraele připravit se na možnou vojenskou operaci proti islamistickým arabským teroristům v Pásmu Gazy. Politik o tom informoval v neděli při zahájení zasedání vlády.

Bibi Netanjahu | repro: The Atlantic

„Minulou noc na hranici Pásma Gazy došlo k růstu napětí. Poté, co tři rakety byly odpáleny směrem na území Izraele, armáda země zaútočila na cíle Hamásu v pásmu Gazy,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes s tím, že izraelský premiér uvedl, že nařídil ministrovi obrany země a armádě připravit se na možnou vojenskou operaci.

„Nebudou žádné dohody, pokud bude střelba pokračovat. Naopak, teroristé v Gaze ještě pocítí naši moc. To dostali před třemi týdny během izraelské operace Černý pás, když jsme zaútočili na vůdce Islámského džihádu a desítky bojovníků této organizace bylo jen začátkem,“ uvedl Netanjahu na adresu likvidace arabských prašivých psů, nečistých prasat a islamistických teroristů v Gaze.

K největší vyostření situace v posledních měsících na hranicích arabské enklávy došlo 12. listopadu poté, co izraelské letectvo zlikvidovalo velitele arabské islámské teroristické skupiny Islámský Džihád v Pásmu Gazy Bakhi Abu al-Atu.

Během operace, která získala název Černý pás, bylo směrem k Izraeli z Gazy vypáleno přes 450 raket, izraelská armáda zaútočila na Islámský džihád. Teroristické úřady Gazy hlásily smrt 34 arabských teroristů, více než 100 prašivých arabských psů bylo zraněno.