V centru Brna bylo evakuováno 25 lidí. V bytě byla nalezena mrtvola a neznámé chemikálie

BRNO | V jednom z domů v Šámalově ulici v Brně byla dnes nalezena mrtvola a neznámé chemikálie. Na místě činu pracují policisté, záchranáři a pyrotechnik. Bylo evakuováno 25 lidí. Policie o incidentu informovala na Twitteru.

Ilustrační snímek

Policejní mluvčí Bohumil Malášek pro TN.cz uvedl, že sousedé si všimli dlouhé nepřítomnosti muže a obrátili se na policii. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Původně jsme byli voláni k muži, kterého sousedi už delší dobu neviděli. Když jsme se dostali do bytu, uvnitř jsme muže našli mrtvého. Zároveň tam ovšem byly neznámé chemikálie,“ popsal Malášek. Podle něj není zatím známo množství a úroveň nebezpečí objevených látek.

„Protože nevíme, jak moc jsou či nejsou nebezpečné, evakuovali jsme z toho domu a z domů okolních 25 lidí a ulici jsme uzavřeli pro pěší i dopravu. Proto ani zatím nevíme, jak dlouho ještě budeme na místě a kdy se budou lidé moci vrátit domů,“ dodal Malášek. Podle informací serveru měl mrtvý muž mezi sousedy pověst podivína.

Reklama: