MiG vyvíjí bojové vysokorychlostní drony

MOSKVA | Společnost MiG vyvíjí bojové vysokorychlostní drony, které mohou pracovat v jediném informačním systému s bojovými letouny MiG-35 a dalšími letadly. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

MiG-35 | repro: © Sputnik (Ramil Sitdikov)

V neděli 8. prosince slaví MiG 80. let od svého založení. „Společnost MiG pracuje na vytvoření leteckých komplexů založených na vysokorychlostních leteckých bezpilotních aparátech. Předpokládá se, že že vyvinuté modely letadel budou mít velký bojový potenciál a budou se moci využívat v jediném systému jak s letadly MiG-35, tak i s jinými letadlovými komplexy,“ uvádí se ve zprávě.

Dále se uvádí, že vlajkový produkt společnosti, což je nejnovější letecký komplex MiG-35, se dnes vyrábí v zájmu ruského ministerstva obrany v rámci smlouvy uzavřené na fóru Army-2018.

„Několik letadel MiG-35 už je v procesu osvojování zákazníkem. Kromě toho korporace modernizuje stíhací letadlo MiG-31, které je momentálně v provozu u Vzdušně-kosmických sil Ruské federace,“ je dodáno ve zprávě.

V září zveřejnila ruská letecká korporace MiG podrobné technické charakteristiky stíhacích letounů MiG-35. Právě tento stíhací letoun je podle výrobce vrcholem letadel značky MiG.

„Letouny MiG-35 (jednomístný) a MiG-35D (dvojmístný) byly vyvinuty za širokého použití technologií stíhaček 5. generace. Pro sériovou výrobu letadel byla zmodernizována a úspěšně funguje výrobní a technologická základna, která zajišťuje možnost výroby letounů vysokým tempem a s vysokou kvalitou,“ je uvedeno v popisu.

Uvádí se, že letoun je určen na ničení vzdušných cílů ve dne i v noci, za jednoduchých a složitých povětrnostních podmínek a také na likvidaci pohyblivých a nehybných pozemních (hladinových) cílů. Z hlediska předností se pak zmiňuje snížená zjistitelnost radary, čtyřnásobné rezervování ve všech řídících kanálech, avionika nové generace včetně radaru, opticko-lokační stanice a přilbový průhledový displej pro zjištění cílů a indikaci. Letoun má možnost dotankování za letu a kromě toho může plnit funkci tankeru.