V jakém zdravotním stavu se nachází Robert Fico?

BRATISLAVA | Před pár dny bývalý premiér Slovenska a současný předseda strany Směr-SD Robert Fico opustil slavnostní sněm svých stranických kolegů kvůli zdravotním problémům. Mluvčí strany Ján Mažgút pro TV JOJ okomentoval, jaký je současný stav politika.

Robert Fico

„Prosím, ať nejsou žádné spekulace. Mám obrovský problém s krevním tlakem, musím odejít ze sněmu. Jdu do nemocnice,“ řekl Fico právě před zahájením slavnostního sněmu Směru-SD, cituje jej světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Uvádělo se, že lídr slovenských sociálních demokratů mohl být hospitalizován. Slovenský premiér Petr Pellegrini během tiskové konference, která sněmu Směru následovala, uvedl, že zdravotní stav Fica byl stabilizován, nesdělil však, zda byl politik stálé v péči lékařů.

K situaci se vyjádřil mluvčí Ján Mažgút. Ten pro TV JOJ sdělil, že Fico už má být doma. „Mám informaci, že pan předseda Robert Fico je aktuálně v domácím prostředí,“ oznámil Jan Mažgút s tím, že politik zároveň není na dlouhodobé pracovní neschopence. „Nenazval bych to pracovní neschopností, aktuálně je v domácím prostředí a tomu přizpůsobil i dnešní pracovní program,“ dodal.

Reklama: