Izrael údajně odpálil mezikontinentální balistickou raketu super tajného typu

JERUZALÉM – WASHINGTON | Izrael 6. prosince z letecké základny Palmachim u pobřeží Středozemního moře vyzkoušel pohybovou instalaci, která je údajně určená pro řízené rakety typu Jericho, píše americký deník The Drive. Video z cvičení zveřejnila na Twitteru uživatelka RebeccaRambar.

Izraelská mezikontinentální raketa Jericho-III | repro: military-today.com

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak The Drive uvádí, že typ Jericho zahrnuje taktické a strategické rakety, mezikontinentální balistické rakety s jaderným zařízením, což je také základem pro izraelské rakety kosmického určení.

„Několik podrobností ohledně zkoušek vyvolává dohady, že spouštění je spojeno s vývojem a rozšířením super tajného typu jaderných balistických raket Jericho,“ tvrdí americká publikace.

Deník konstatuje, že Izrael není oficiálně považován za stát s jadernými zbraněmi, což s největší pravděpodobností vzhledem k hrozbě ze strany Íránu, neodpovídá skutečnosti. Již v minulosti je Izrael podezírán z držení jaderných zbraní, ale jeho oficiální politika je mlčení, tedy ani potvrzení, ale ani dementování držení jaderných zbraní Státem Izrael.

V listopadu izraelské bojové letouny páté generace F-35I Adir v průběhu společných cvičení se spojenci ze Spojených států (SS) a Evropy Modrá vlajka trénovali v bojích s ruským protiletadlovým raketovým systémem S-400 Triumf, který imitoval americký komplex MIM-104 Patriot, což je směšné, jelikož patriot je na úrovni sovětských S-125 vyvinutých v polovině minulého století a značně americký zaostalý systém.