Průzkum přiznal Trikolóře Václava Klause více jak 5 procent (6,5 %)

PRAHA | Podle výsledku listopadového průzkumu, který provedla agentura Kantar CZ, na politické scéně dochází k určité dynamice, co se týče rozložení politických sil. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Václav Klaus

Jde především o hnutí Trikolóra, které se poprvé dostalo nad pětiprocentní hranici, kterou musí ve volbách strany překonat, pokud se chtějí dostat do Sněmovny. Informuje o tom ČTK.

Jak vyplývá z volebního modelu, který zveřejnila Česká televize, volby by tradičně vyhrálo ANO, které si ale proti říjnu pohoršilo o tři procentní body na 28,5 procenta.

Piráti přišli o 3,5 procentního bodu a poskočili na 13,5 procent. Tím pádem klesli na třetí místo za ODS, která zafixovala ukazatel 14,5 procenta, což je o dva procentní body lepší výsledek, než jakého dosáhla strana v říjnu.

Podotýká se, že zbylé parlamentní strany se pohybují v rozmezí od 6,5 do 4,5 procent. Jak ukazují zveřejněné údaje, z dalších stran by STAN, SPD a Trikolóra získaly 6,5 procenta, ČSSD by získalo šest procent, TOP 09 5,5 procenta, KSČM – pět procent. Pod pětiprocentní hranicí se nachází KDU-ČSL.

Reklama: