Střelec z nemocnice v Porubě se zastřelil; Bilance jeho zrůdných činů: 6 mrtvých a 3 zranění

OSTRAVA | Dnes ráno krátce po otevření ambulantní části Fakultní nemocnice Ostrava v Porubě započal své zrůdné řádění dvaačtyřicetiletý muž z Opavska. Na místě v čekárně zbyli po střelbě 4 mrtví, další dvě osoby podlehly svým zraněním, kdy celkem dalších zraněných zbyly 3 osoby.

„Muž, který dnes ráno zastřelil v ostravské fakultní nemocnici šest lidí a tři zranil, je po smrti. Střelil se do hlavy ještě před zásahem policie,“ informuje server ČTK ČeskéNoviny.cz. Muž ujel z porubské fakultní nemocnice svým autem až do Děhylova, kde se poblíž Loděnice zastřelil. Ujel tak 8 kilometrů, než byl po třech hodinách vypátrán.

„Šlo o dvaačtyřicetiletého muže z Opavska, zbraň nedržel legálně. Oběťmi jsou pacienti traumatologické ambulance z nemocniční polikliniky, nejsou mezi nimi děti,“ řekl na briefingu po dopadení pachatele ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Vrah z porubské Fakultní nemocnice Ostrava

Pachatel po střelbě z nemocnice utekl. „Pachatel opustil nemocnici v době příjezdu policie,“ uvedl Kužel. Policie pachatele dopadla v Děhylově na Opavsku, akce se účastnilo několik stovek policistů.

„Dopadli jsme pachatele střelby. Dvaačtyřicetiletý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při pátraní,“ uvedla policie na twitteru. Již dříve zveřejnila fotografii pravděpodobného pachatele, značku a SPZ vozidla, v němž se muž pohyboval. Dopaden byl po třech hodinách pátrání. Ze tří zraněných jsou podle policie dva zraněni těžce a jeden lehce.

Ke střelbě došlo ve třetím patře nemocnice, útočníkem byl údajně muž. Oznámení o střelbě obdrželi policisté v 7:19, první hlídka na místo přijela o pět minut později. Přímo na místě zemřeli čtyři lidé, další dva později podlehli zraněním, která utrpěli. „Mám informaci, že to byli lidé z čekárny. Naštěstí tam nebylo tolik lidí, údajně ten člověk střílel zblízka, mířil na krk a hlavu,“ uvedl premiér Andrej Babiš, kterého citoval denik.cz.

Reklama: