Při letu na Antarktidu havarovalo chilské vojenské letadlo s 38 lidmi na palubě

SANTIAGO DE CHILE | Letadlo chilského letectva, které se ztratilo při letu na Antarktidu, havarovalo. Momentálně se hledají přeživší. Oznámila to v úterý tisková služba leteckých sil. Informovala večera světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek Antarktidy

„Letectvo hlásí, že letadlo S-130 Hercules je považováno za havarované sedm hodin po ztrátě rádiového kontaktu,“ uvádí se ve zprávě.

„V oblasti, kde došlo ke ztrátě kontaktu s letadlem, probíhá pátrací operace s cílem zachránit potenciální přeživší,“ dodává se.

Letadlo S-130 Hercules, na jehož palubě bylo 17 členů posádky a 21 cestujících, odletělo v pondělí v 16:55 (místního času) z Punta Arenas na antarktickou základnu pojmenovanou po prezidentovi Eduardovi Frei Montalvovi.

V 18:13 (místního času) letadlo přestalo komunikovat. Zaměstnanci na palubě měli zkontrolovat potrubí dodávající palivo do základny.

Chilský prezident Sebastián Piñera uvedl, že míří na základnu leteckých sil v hlavním městě, aby sledoval pátrací a záchrannou operaci.

Hercules je americké vojenské letadlo středního až dlouhého doletu. Je to hlavní vojenské transportní letadlo Spojených států (SS), zemí Severoatlantické aliance (SA) a několika dalších zemí. Chilské letectvo má sedm takových letadel.

Reklama: