Kouř z lesních požárů ochromil Sydney

SYDNEY | Kouř z lesních požárů, které obklopují australské Sydney, v úterý zahalil město, narušil dopravu a dokonce vedl i k evakuaci, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Lesní požáry zahalily Sydney do kouře

„Na některých místech byl až takový hustý, že kvalita vzduchu jedenáctinásobně přesáhla hodnoty klasifikovány jako nebezpečné. Kouř byl schopen spustit požární poplachy. Ve městě zastavili provoz trajektů. Některé kanceláře v centru Sydney evakuovali,“ píše slovenský deník.

Místní zdravotničtí představitelé varovali lidi, aby se co nejvíce zdržovali uvnitř domů a osoby se srdečními a plicními problémy by měly zcela vyvarovat aktivitě venku.

„Kouř v Sydney je dnes extrémně špatný, je to jedna z nejhorších kvalit vzduchu, jaké jsme zažili,“ řekl novinářům Richard Broome z ministerstva zdravotnictví státu Nový Jižní Wales a dodal, že by lidé měli tyto podmínky brát vážně.

Záchranná služba reagovala na desítky volání souvisejících s problémy s dýcháním, uvedl zase její šéf Brent Armitage. Kouř by mohl rozehnat vítr, který by měl podle předpovědí přijít do oblasti. Mohl by však také urychlit šíření požárů.