Žralok potápěči prokousl ruku až na kost

EXMOUTH | Australský plavec do nemocnice po útoku žraloka dorazil sám nehledě na vážné zranění. S takovými informacemi přišel bulvární deník The Daily Mail.

Ilustrační snímek

57letý obyvatel města Perth Peter O’Halloran šnorchloval v okolí městečka Exmouth ve státě Západní Austrálie. Dravá ryba ho napadla, když byl asi 400 metrů od břehu.

„Kdosi mě chytil za ruku, pořádně jí otřásl a ukousl dost velký kus,“ říká O’Halloran. Muži se podařilo žraloka zbavit, doplul ke břehu a vydal se do nemocnice, kde mu poskytli první pomoc. Pak odletěl do Perthu na operaci.

Na letišti v Perthu ukázal O’Halloran novinářům rentgenový snímek. „Řekli mi, že tam chybí fragment kosti,“ vysvětlil. „Ukousl mi kraj kosti, prohryzal se k ní přese všechny ty svaly.“

V roce 2018 bylo oznámeno, že jeden z rekreantů na australském mysu Lennox Point ve státě Nový Jižní Wales vytáhl z vody žraloka, který ho vylekal. Na fotografii pořízené hned po incidentu pózuje na kamenité pláži vedle mrtvé ryby, jejíž délka je srovnatelná s postavou dospělého člověka.

Reklama: