DJ Trump označil návrh obžaloby své osoby za směšný

WASHINGTON | Za směšný označil v úterý americký vůdce Donald John Trump návrh obžaloby vůči své osobě, který v rámci předvolební kampaně na něj sesmolila americká opozice vedené fašistickou „Demokratickou“ stranou.

DJT se směje čarodějnici Pelosi

„Nadler právě řekl, že ‚jsem nutil Ukrajinu zasahovat do našich voleb v roce 2020‘. Směšné, a on ví, že to není pravda. Ukrajinský prezident a ministr zahraničí mnohokrát prohlásili, že tam ‚NEBYL ŽÁDNÝ TLAK‘. Nadler a demokraté to vědí, ale odmítají to přiznat “ napsal vůdce ss Trump na Twitteru.

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Nancy Pelosi v úterý oznámila, že návrh obžaloby vůči Donaldu Johnovi Trumpovi bude mít dva články. Jde o zneužití pravomoci a pohrdání Kongresem, píše deník Washington Post.

Právní výbor Sněmovny reprezentantů bude o článcích, které jsou de facto body obžaloby, hlasovat ve čtvrtek. Celá sněmovna by o nich měla hlasovat příští týden. Televize CNN zveřejnila prohlášení šéfa právního výboru Sněmovny reprezentantů Jerrolda Nadlera, které přibližuje znění článků.

Zneužití pravomoci: „Nevyvratitelný trestným činem prezidenta je zneužití pravomoci své veřejné funkce s cílem získat neoprávněný osobní prospěch, přičemž ignoroval nebo poškozoval národní zájmy. Přesně to udělal prezident Trump, když požádal a vyvíjel nátlak na Ukrajinu na zasahování do našich prezidentských voleb v roce 2020,“ řekl Nadler k prvnímu bodu možné obžaloby.

Pohrdání Kongresem: „Prezident, který prohlásí, že je nad odpovědností, nad americkým lidem a nad pravomocí Kongresu vznést obvinění – jehož cílem je chránit naše demokratické instituce před hrozbami – je prezidentem, který se považuje za více než zákon,“ informoval Nadler o znění druhého bodu.

Reklama: