Generál Šándor komentoval vraždění v ostravské nemocnici v Porubě

PRAHA | Bývalý velitel vojenské rozvědky generál Andor Šándor se vyjádřil k událostem v ostravské nemocnici, kde bylo zavražděno 6 lidí. Zdaleka ne každý, kdo by měl u sebe zbraň, by tomu dokázal zabránit, myslí si. Je potřeba cvik a „koule“. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andor Šándor

Šándor upozornil na rostoucí míru nenávisti a agrese, která k podobným činům přispívá. Události v ostravské nemocnici prý ukazují na to, že ani Česká republika není ušetřena masových střeleb.

„To, co se dnes stalo v ostravské fakultní nemocnici, aniž ještě víme cokoli o pachateli a jeho motivu, je otřesný čin. Ukazuje se, že ani my nejsme ušetřeni šílených střelců, o kterých se většina lidí domnívala, že mohou řádit jen v Americe. Nemocnice je klasický měkký cíl, který, má-li sloužit k tomu, k čemu byla zřízena, pak nikdy nemůže být bezpečná. Současná stoupající míra nenávisti, hrubosti, netolerance, sprostoty a agrese mezi občany této země může nebezpečně přispívat k těmto projevům násilí,“ napsal bývalý velitel vojenské rozvědky na svém Facebooku.

Podle jeho názoru by události s vysokou mírou pravděpodobnosti nedokázal zabránit ani člověk, který by byl ozbrojený. Pro podobný „zásah“ je totiž potřeba vysoká míra cviku a duchapřítomnost.

„Nevěřte tomu, že když každý z nás bude mít u sebe zbraň, tak něčemu podobnému z dneška vždy zabráníme. Zacházet adekvátně se zbraní je jedna věc, druhou je, schopnost reagovat, když se něco podobného stane. Ano, chce to cvik a „koule“ to zvládnout. Kdo nikdy v takové situaci nebyl, tak neví, o čem mluví,“ dodal Andor Šándor.

Reklama: