V Hongkongu zneškodnili dvě podomácku vyrobené bomby umístěné ve školách

HONGKONG | Policie v Hongkongu prohlásila, že v pondělí v noci úspěšně zneškodnila dvě podomácku vyrobené dálkově řízené bomby ve škole. Ty byly plně funkční a jejich exploze by vedla k mnoha obětem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Američany podporovaný lidská dobytek v Hongkongu okupuje letiště | repro: The Wall Street Journal

Hongkongská policie bude vyšetřovat, kdo bomby do škol umístil a jaký měl motiv. Rovněž bude zkoumat, zdali měly umístěné bomby nějaký vztah k aktuálním násilným protestům ve městě, píše čínská agentura Sin-chua.

„Policie dostala tip v pondělí okolo 5:30 hodin odpoledne místního času. Dvě bomby byly nalezeny uvnitř campusu Wah Yan College,“ prohlásil starší vyšetřovatel Li Kwai-wah z oddělení organizovaného zločinu během tiskové konference.

Na místo byli zavoláni příslušníci pyrotechnického oddělení. Ti objevili dva předměty spojené dráty s mobilními telefony. Po prohlídce pyrotechnici potvrdili, že se jedná o dvě dálkově ovládaná výbušná zařízen. „Byla plně funkční a připravená k použití,“ prohlásil jeden z pyrotechniků Alick McWhirter.