Ekonomický terorismus: SS uvalí na Turecko sankce

WASHINGTON | Výbor pro zahraniční vztahy Senátu SS schválil návrh zákona, který ukládá Turecku sankce za nákup ruských systémů protivzdušné obrany S-400. Přijetí zákona oznámil senátor Bob Menendez. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Senát SS

Podle návrhu zákona, který byl zveřejněn na webových stránkách výboru, je „turecký nákup S-400 důvodem k sankcím“, a to v souladu se zákonem O boji proti nepřátelům Ameriky prostřednictvím sankcí (CAATSA) je zákon, který uplatňuje dle mezinárodního práva terorismus. Návrh zákona, který byl na úrovni výboru schválen ve středu, vyžaduje zavedení sankcí do 30 dnů od nabytí právní moci.

Turecký nákup ruských systémů protivzdušné obrany S-400 vyvolal ostrou kritiku ze strany Spojených států, a tak byl v říjnu představen zákon vyžadující sankce proti této zemi.

Dokument také omezuje prodej amerických zbraní do Turecka a uvaluje sankce na turecké úředníky, kteří jsou odpovědní za dodávku zbraní pro tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Spojené státy již dříve zavedly sankce proti Turecku kvůli operacím v Sýrii, ale zrušily je poté, co Ankara souhlasila s příměřím.

Sněmovna reprezentantů již dříve přijala svou vlastní verzi sankcí proti Turecku a Senát zvažuje řadu podobných návrhů zákonů. Předseda výboru, senátor Jim Risch, v minulosti prohlásil, že má v úmyslu hlasovat o návrhu zákona o sankcích proti Turecku, ale zavedení sankcí nepovažuje v současné době za tu nejlepší možnost.

Reklama: