Bulvární Blesk se diví: Potraviny nezlevnily. Právě Blesk avizoval velký pokles cen po ruském embargu na evropské potraviny

Další příklad toho, jak novináři Blesku vydávají své přání a touhy za skutečnost a ještě navíc o tom masově informují zmatenou veřejnost, která si snad myslí, že bulvární média mohou informovat, tak že by se jim dalo věřit. Ihned, co Ruská federace zavedla embargo jako odvetné opatření vůči sankcím Evropské unie, Blesk informoval, že přetlak na evropském trhu s potravinami bude důvodem snížení cen potravin.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

A dnes se v Blesku divá, že potraviny nezlevnily. Efekt zlevnění zboží, kterého je nadbytek, by fungoval na volném neregulovaném trhu, to ovšem evropský trh není. Takže novináři Blesku buď zaspali dobu nebo netuší v jakém světě žijí. Asi žijí jen ve svém světě svých všelijakých informací.

Evropský trh je tak zdegenerovaný, že přebytky zemědělci raději zlikvidují, aby je nemuseli prodat pod cenu a žádají kompenzaci z Evropské unie, která aby mohla kompenzovat, tak musí zvýšit výběr daní. Tudíž to paradoxně může vést k zvýšení cen potravin, jelikož na ně může být uvalena vyšší daň

Proto bulvární novináři z Blesku, zkuste se na svět dívat střízlivěji. Ale zas palec nahoru, že jste uznali pochybení, to kolegové z neobulváru (MF DNES, Lidové noviny, Česká televize apod.) neumějí.

Reklama: