Trikolóra skokanem roku

Mnozí sociologové, politologové a novináři s otevřenou pusou zírají na strmý růst preferencí politického hnutí Trikolóra v čele s charismatickým Václavem Klausem mladším. Přesto už mnozí z těchto konzumentů Šalamounových exkrementů neopomenou utrousit jedovatou slinu a tlachají o obávané a populistické straně, na kterou je třeba si dát majzla.

Jan Kopal

Jisté je, že Trikolóra na rozdíl od jiných podobných stran a straniček nemá jediný politický rezervoár a cílí na voliče řady stran a hnutí, kterým má co nabídnout. Pro mnohé z nich je srdcovou záležitostí a nejde jen o volbu menšího zla, jak bývá v našich zeměpisných šířkách v poslední době zvykem.

Sazí na humor a nadsázku, nevysiluje se v nekonečných osobních útocích a ohazování politických protivníků špínou, pomluvami a slovníkem čtvrté cenové skupiny. To přenechává jiným. A její jazyk je srozumitelný pro každého mimo lepšolidí a kavárenských povalečů a rádoby intelektuálů.

V prvé řadě Trikolóra generuje a nabízí nové a neokoukané politiky, když přes 60 procent její členské základny dosud nebyla nikdy za svůj život politicky organizována (sic!). Klausův reprezentační tým zjevně masově láká bývalé a zklamané voliče ODS, ANO a SPD, navíc je Trikolóra schopná oslovit se svými tématy i elektorát ostatních stran.

Už nyní zcela jistě v centrálách jiných bijí na poplach, kdežto Trikolóra míří k dosažení titulu skokan roku a tím nekončí. A není vyloučeno, že tímto tempem může vyhrát už příští parlamentní volby. Mnohé napoví krajské volby v příštím roce. Kostky jsou vrženy!