Byly objeveny trosky a těla ze zříceného letounu chilského letectva

SANTIAGO DE CHILE | Záchranáři při pátrací operaci po zříceném letounu chilského letounu, který v pondělí zmizel z radarů, nalezli trosky a těla cestujících, informuje o tom televizní stanice Teleamazonas s odvoláním na oficiální prohlášení chilských úřadů.

Lockheed EC-130H Compass Call | foto: wikipedia.org (Senior Airman Jacqueline Hawkins CC SA-0.0)

Již dříve chilské úřady uvedly, že ve středu byly asi 30 kilometrů od místa posledního kontaktu s letounem chilského letectva C-130 objeveny trosky, které mohly patřit právě zmizelému letounu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Chilský zástupce José Fernández uvedl, že těla byla nalezena v Drakeově průlivu asi 40 kilometrů od místa, kde bylo ztraceno spojení s letounem. „Po objevení nádrží na hladině byla objevena i těla a trosky letadla,“ uvedl chilský zástupce.

Trosky letounu objevilo letadlo Letectva Chile, které se účastnilo pátrací operace. „Podle mých informací všechna objevená těla byla vyzvednuta na palubu brazilské lodě, která se nacházela v oblasti zřícení,“ dodal.

Letadlo startovalo z Punta Arenas v 16:55, spojení s chilským vojenským transportním letounem C-130 Hercules bylo ztraceno v 18:13 v pondělí místního času (pozn. 22:13 SEČ). Na palubě bylo 38 osob. Letectvo Chile oznámilo, že letadlo považují za zřícené a pokračovalo v pátrání po letounu a možných přeživších. Letoun přepravoval personál na obsluhu ropovodu, který palivem zásobuje jednu ze základen.

Letadlo nevyslalo žádný nouzový signál. Armáda uvedla, že pilot byl zkušený a mohl se pokusit přistát na vodě v Drakeově průlivu, který odděluje Jižní Ameriku a Antarktidu. V této oblasti obvykle panují zrádné povětrnostní podmínky.