Přejmenovat na Náckov? Co to je za osadu Řeporyje? Že je tam tak vysoký výskyt kreténů?

PRAHA – BRNO | K pražské vísce Řeporyje se obrací světové zraky. Pojídač svých exkrementů Pavel Novotný z ODS dělá z této prdele světa vísku nacistickou, když chce uctívat nacistické kolaboranty a tím plivat na své židovské kořeny. Pavel Novotný je extra obrovským blbem. Jak jinak nazvat pytel hnoje, který je v Řeporyjích starostou, než tupým debilem, když bude oslavovat vrahy, kteří chtějí jeho etický semický kmen vyhladit?

To je konec světa – Žid oslavuje pohůnky Adolfa Hitlera

Nad tím co se děje v Řeporyjích se pozastavil i Michal Hašek sociálně-demokratický politik, zastupitel Jihomoravského kraje a bývalý statutární místopředseda České strany sociálně demokratické, bývalý hejtman Jihomoravského kraje a tehdejší předseda, ale také i poslanec Parlamentu České republiky.

Jakožto aktivity nenechaly klidným ani Jaroslava Baštu, politika, diplomata, který se zabýval původně archeologií a za normalizace byl disidentem, jakožto i signatářem Charty 77, po listopadu 89 byl poslancem parlamentu a ČSSD, ve vládě Miloše Zemana ministrem bez portfeje s pověřením řízení bezpečnostních služeb, dále pak byl velvyslancem v Rusku a na Ukrajině, tak je celkově na glorifikaci nacistických zrůd, jako jsou Vlasovci, citlivý.

Kreténi z Řeporyjí

Michal Hašek

„Na dotaz, kolik v Řeporyjích padlo Vlasovců, odpověděl spratek, že ani jeden. Takže to je asi ten důvod stavět pomník,“ komentoval hlasování mezi radními o pomníku Vlasovcům Michal Hašek na jeho facebookovém profilu.

„Tak poslanec Pavel Žáček z ODS to teď v Řeporyjích rozjel… Sugestivně se zeptal ve stylu (smysl vět, ne doslovné citace) „kdo rozpoutal druhou světovou válku?“. A sám si odpověděl „Pakt Ribbentrop-Molotov“. Další perla „ruská ropa umožnila německé útoky na západní frontě“ a pecka na závěr „na jaké straně byli čeští kokunisté v letech 1939-1941, českého národa nebo německých fašistů“? Takto jsem teď viděl v online přenosu Novinek,“ napsal na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Michal Hašek.

„Slovy klasika z Černých baronů… nečekal jsem od modrého svazáka zázraky, ale toto… jdu blejt, velebnosti. ODS blahopřeji k duu Žáček, Novotný a doporučuji s touto estrádou objet celou ČR, stihněte to prosím do voleb, ať lidé vidí, slyší a popřemýšlejí…,“ uzavřel svůj komentář Michal Hašek.

Přejmenují Řeporyje na Náckov?

Jaroslav Bašta | reprodukované foto: youtube.com (kolektif)

Vzhledem k aktuálnímu dění a iniciativě řeporyjského starosty Pavla Novotného, který chce, aby u nás vyrostl pomník vlasovcům, Jaroslav Bašta navrhl, aby byly Řeporyje přejmenovány na Náckov. To tak v historii bývalo, že se tak obce jmenovaly podle toho, co jejich obyvatelé dělali – Díky zajímavým a mnohdy úsměvným názvům tak můžeme zjistit, kdo kde v minulosti bydlel. Jako příklady uvedl třeba obec Hrdlořezy, kde bydleli rváči či Kozolupy, kde se usadili lupiči koz. Zmínil se ale i o časté skupině posměšných názvů, které představovaly odkazy na divné zvyky v zemědělství, jako například Řeporyje.

„Po jednomyslném rozhodnutí zastupitelů obce Řeporyje o postavení pomníku Vlasovcům na počest 75. výročí ukončení II. světové války bych navrhoval, aby se tato samostatná městská část v den odhalení památníku oficiálně přejmenovala na Náckov. Určitě si tuto poctu zaslouží,“ naspal na portálu.

Následně vysvětlil, že se Řeporyje stanou první českou obcí, která postaví pomník příslušníkům 29. granátnické divize SS (1. ruská). „Ti natolik prosluli svými zločiny v srpnu 1944 při potlačování Varšavského povstání, že je nacisté museli odvelet, rozpustit a nakonec zařadit do jednotek ROA (Ruské osvobozenecké armády) pod velením generálmajora Sergeje Buňačenka. Právě toho, který se utábořil v Řeporyjích. Ostatně válečná angažovanost vlasovců je skutečně hodna řeporyjského pomníku. Proti Rudé armádě bojovali přesně 24 hodin z 13. na 14. března 1945 na Odře. To jen na upřesnění k argumentaci pánů Žáčka a Novotného, jací to byli hrdinní bojovníci proti komunismu a stalinismu,“ podotkl Jaroslav Bašta.

Pomník válečným zločincům a vrahům civilistů. A co pomník Hitlerovi?

Adolf Hitler

Jaroslav Bašta poukazuje především na to, že vlasovci měli na svém kontě celou řadu zločinů proti civilnímu obyvatelstvu v Rusku, Bělorusku, Ukrajině, Jugoslávii a zejména v Polsku.

„Navíc Sergej Buňačenko po vylodění Spojenců v Normandii velel pluku východoevropských dobrovolníků, který v červnu a červenci 1944 způsobil těžké ztráty anglo-americkým vojskům u Saint-Lo. Obdržel za to od Němců Železný kříž (a pak ho možná kvůli tomu o rok později Američané vydali Sovětům). Nevím proto, jak se adorace vlasovců bojujících proti našim spojencům na západě i na východě shoduje s faktem, že Československo patřilo do tábora vítězů války,“ uvedl.

Bývalý velvyslanec dále píše, že plánovaný památník bývalým spojencům nacistického Německa zapadá do obecného trendu revize dějin z pohledu poražených. Dle jeho slov má své obdoby například v Pobaltí, na Ukrajině, na Balkáně a někdy také v západní Evropě. „Jde o pomalu otevíraná Overtonova okna, z nichž po třech čtvrtinách století vypadávají bývalí příslušníci SS (mimo Německo) nikoliv jako váleční zločinci, ale vlastenci a bojovníci proti komunismu,“ stálo v jeho komentáři.

Závěrem však poukázal na jeden velký historický problém s pomníkem u nás, a sice, že v Evropě za druhé světové války existovaly jen dva národy, které neměly své jednotky SS. Dle Bašty to byli právě Češi a Dánové.

„Samozřejmě, že se tenkrát našli svině, kterým se podobná kariéra zalíbila, ale (i v Dánsku) napřed se museli dát k Němcům, a pak se teprve mohli stát esesáky. Proto u nás ty správné bojovníky proti komunismu nemáme. Zastupitelstvo Řeporyj s podporou ODS je holt chce adoptovat, aby šlo s dobou a odtáhlo nás někam na východ k hranicím Ruské federace. Snad se ten Náckov dál rozrůstat nebude,“ uzavřel celou věc.

Reklama: