FSB v Moskvě pochytala mu-slimáky IS připravující teroristické útoky

MOSKVA | V Moskvě bylo zatčeno pět bojovníků teroristické skupiny Islámský stát, kteří plánovali teroristické útoky, sděluje FSB.

Během operace, kterou provedli pracovníci zvláštní služby společně s Ministerstvem vnitra, byli zadrženi dva občané Ruské federace a tři rodáci ze zemí Střední Asie. Chystali se spáchat sabotáže a teroristické útoky, uvádí se ve zprávě, ze které cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Během osobní prohlídky jim bylo zabaveno komunikační zařízení s instrukcemi od zástupců IS. Kromě toho policisté objevili skrýš, v níž našli samopal Kalašnikov, pistoli Makarov, střelivo a amatérské výbušné zařízení. Bylo zahájeno trestní stíhání. Vyšetřování pokračuje.

Tento týden ředitel FSB Alexandr Vasiljevič Bortnikov sdělil, že od začátku roku zvláštní služby odhalily v Rusku 78 buněk mezinárodních teroristů a zmařily všechny pokusy o teroristické útoky. Podle údajů Národního protiteroristického výboru se v tomto roce podařilo zabránit celkem 50 teroristickým zločinům.

Reklama: