V New Orleans vyhlásili po kybernetickém útoku stav ohrožení

NEW ORLEANS | Starostka amerického New Orleans LaToya Cantrell vyhlásila v pátek stav ohrožení poté, co městská počítačová síť stala terčem kybernetického útoku.

LaToya Cantrell | repro: The Advocate

Městský Úřad pro vnitřní bezpečnost a připravenost na mimořádné situace uvedl, že byly zaznamenány pokusy o tzv. phishing a jiné podezřelé aktivity, což si vyžádalo preventivní odstavení serverů a všech počítačů patřících samosprávě.

„Město New Orleans se stalo obětí kybernetického útoku, který vynutil vypnutí všech vládních počítačů, uvedli místní činitelé. Starostka LaToya Cantrell uvedla, že v reakci na útok podala prohlášení o stavu nouze,“ píše cbsnews.com.

„V zájmu opatrnosti jsme všechny zaměstnance okamžitě upozornili, aby vypnuli počítače, vysunuli zařízení a odpojili se od bezdrátových sítí,“ uvedlo vedení města na Facebooku.

„Poprvé odhalili podezřelou aktivitu přibližně v 5 hodin místního času,“ uvedla Cantrell na páteční tiskové konferenci. Asi v 8 hodin, kdy se zaměstnanci začali přihlašovat, se podezřelá aktivita zvýšila. Do 11 hodin ráno úředníci zjistili, že město bylo vystaveno kybernetickému útoku.

Cantrell dodala, že zachycena byla i přítomnost tzv. vyděračské softwaru. Město ujistilo, že neunikly žádné údaje o zaměstnancích a útok nezasáhl systém tísňové telefonní linky. Při vyšetřování pomáhají městským orgánům policie a národní garda státu Louisiana, jakož i Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a Tajná služba Spojených států (USS).

Pozdrav z Planety opic – Obama a Cantrell

Reklama: