To si říká ekonom? Miloš Zeman podepsal rozpočet s plánovaným schodkem 40 miliard korun

PRAHA | Prezident republiky inženýr Miloš Zeman v pátek 13. prosince podepsal zákon o státním rozpočtu na rok 2020 se schodkem 40 miliard korun, což je stejný schodek jako i ten letošní. ČTK o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Miloš Zeman, tak v sobě zapřel ekonoma a posvětil další zadlužování z pera kabinetu ekonomických analfabetů vedeným slovenským ekonomickým přivandrovalcem a dojičem dotací.

Miloš z Eman pod Parou

„Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 13. prosince 2019 tyto dva zákony: 1. zákon ze dne 4. prosince 2019 o státním rozpočtu České republiky na rok 2020 a 2. zákon ze dne 4. prosince 2019, kterým se mění zákon č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů,“ uvedl hradní mluvčí Jiří Ovčáček na sociálních sítích.

Již v říjnu při prvním čtení rozpočtu prezident řekl, že pokud ho Sněmovna schválí, pak jej podepíše. Vyjádřil však výhrady k rozsahu podpory obnovitelným zdrojům energie a k počtu státních úředníků. To je tak vše nač měl koule, vyjádřit výhrady.

Sněmovna schválila rozpočet počátkem prosince. Celkem 108 poslanců, mezi nimiž jsou představitelé ANO, ČSSD a KSČM, hlasovalo pro, ale všechny opoziční strany hlasovaly proti. Proto se dá mluvit o komoušském rozpočtu komoušů z ANO, ČSSD a KSČM, který podepsal taký bývalý komunista inženýr Zeman.

Reklama: