Vyhnat okupanty nebo poslat domů v rakvích? V Itálii zakázali po krvavé bitce vstup americkým okupantům do města

VINCENZA | Po krvavé rvačce v italském městě Vincenza mezi vojáky a místními obyvateli bylo přibližně dvou tisícům okupantům armády Spojených států (SS) zakázáno vstoupit do centra města. Zákaz se vtahuje na příslušníky 173. výsadkové vzdušné brigády SS umístěné ve městě. O zákazu volného pohybu amerických vrahů ve městě informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Negr americký jako okupant a vrah v Evropě

Dva mladí Italové z města tvrdí, že je po slovní potyčce američtí okupanti obklíčili a následně zbili. „Toto není moje tvář. Nevypadal jsem předtím takto,“ řekl zraněný italský mladík Riccardo Passaro (21) pro noviny La Repubblica. Riccardo je hospitalizován v místní nemocnici, kde se zotavuje z operace rekonstrukce obličeje, kterou bylo nutné provést z příčiny zlomené čelisti.

Městské úřady nyní studují snímky CCT kamer, aby identifikovali viníky nejnovější násilné epizody. Incident také přinutil starostu Francesca Rucca požádat velitele základny o speciální omezující opatření.

Nebylo by lepší americké hrdlořezy z Itálie vyhnat, nebo je za nohy po lynči zavěsit na lampy, jak je v zemi tradice. Benito Amilcare Andrea Mussolini zvaný „Il Duce“ by mohl vyprávět o takové taškařici, kterou na vlastní kůži zažil.

Zatím zákaz vycházení na 45 dní

americký agresor v penále | cestovní prostředek pro americké okupanty do Spojených států

Podplukovník Kenneth Burgess vydal upozornění, že personál, který přijde do zakázané zóny během 45-denního zákazu, bude čelit přísným disciplinárním sankcím. „Je to ve Vincenze zatím bezprecedentní dekret a americkým orgánům za to děkujeme,“ uvedl starosta Rucco.

Vojenská přítomnost SS v okolí města Vincenza se za posledních deset let vybudováním velké přístavby výrazně rozšířila. Na 113 000 místních obyvatel připadá, včetně členů vojenských rodin a zaměstnanců dvou základen, více než 12 000 amerických okupantů

„Zpočátku se Američané a Italové těšili vzájemné důvěře. Nicméně nárůst problémů souvisejících s nadměrným pitím, násilím a vzájemným provokování rozhořčuje místních obyvatel stále více,“ píše o nechutném chování amerických okupantů v Itálii redaktorka slovenského deníku Andrea Lopatková.

Reklama: