Generál SS tvrdí, že dokáží přemísti člověka do hodiny kdekoliv na Zemi

SANT ANTONIO | Americký generálporučík ve výslužbě Stephen Kwast během svého vystoupení v Hillsdale College řekl, že Spojené státy (SS) mají k dispozici technologie, které do hodiny dopraví člověka kamkoliv na Zemi. Na prohlášení bývalého náčelníka Velitelství leteckého výcviku na základně v San Antoniu upozornil The Drive.

Pentagon – Doupě světového terorismu

„Tato technologie může být vytvořena již dnes, přičemž samostatně, ne jako rozvoj už existujících prototypů. Umožní dopravit jakéhokoliv člověka z jakéhokoli místa na Zemi na jakékoliv jiné místo méně než za hodinu,“ řekl generál SS ve výslužbě, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Kwast však neupřesnil, jak konkrétně tato technologie funguje Jak zdůrazňuje The Drive, prohlášení generálporučíka zaznělo v souvislosti s výroky jiných amerických vojáků o některých jevech, jejichž podstata není vysvětlována ve veřejných zdrojích.

Kwast odešel do výslužby v září tohoto roku. The Drive uvádí, že důvodem takového rozhodnutí mohly být jeho výroky týkající se otázek kosmických technologií.


Dříve mezinárodní skupina vědců z USA zjistila, že jednu z variant kosmického výtahu je možné postavit pomocí moderních technologií. V tomto případě jde o „most“ spojující Zemi a Měsíc.
Podle slov vědců je taková technologie proveditelná z technického a ekonomického hlediska pomocí nástrojů a materiálů, které má v současné chvíli lidstvo k dispozici. Předností mostu či „kosmické linky“ je to, že bude obíhat kolem Země pouze jednou za měsíc, což znamená menší zatížení ze strany odstředivé síly.
Samotná konstrukce se nebude dotýkat zemského povrchu, ale bude se nacházet ve výšce 42 164 kilometrů nad ním. Umožní volný pohyb z oběžné dráhy země na povrch Měsíce a sníží potřebné množství paliva na třetinu ze současných hodnot. Podle vědců by měl být ke stavbě mostu použit materiál typu uhlíkového vlákna Zylon.
V bodě Lagrange, kde jsou gravitační síly Země a Měsíce vyvážené, je možné postavit „základnu“ k provádění experimentů, vypouštění sond a také pro vytvoření další stability celé konstrukce.

Reklama: