Prošla by chvilkařům i vražda?

Dle známého žlučovitého kritika všeho národního a vlasteneckého Jana Rejžka se poslední chvilkařský nájezd na Prahu nesl ve znamení tolerance, úsměvů, nadhledu a obětavých dobrovolníků (Z Rejžkova deníčku: Milion náhodných chvilek, deník E15 12. 12. 2019, s. 14).

Jan Kopal

Po pravdě řečeno, netuším, kde pan Rejžek k tomuto svému pochybnému závěru došel a kolik už měl v sobě vánočního svařáku a dalšího rozhodně ne lihuprostého pitiva.

Já v následujících dnech byl očitým svědkem řádění chvilkařských bojůvek, když silnice, chodníky a zdi budov v centru města zdobily nápisy s texty „SMRT BABIŠOVI!“, „BABIŠI, PŘÍŠTĚ U TEBE DOMA“ a podobně „mírumilovnými“ texty. Je evidentní, že v daném případě došlo minimálně k narušení veřejného pořádku, spáchání přestupku, ne-li přímo trestného činu.

Orgány činné v trestním řízení a městští strážníci se dopustili pochybení. Minimálně svou nečinností tolerovali protiprávní jednání. Co bude následovat příště? Projde chvilkařům i vražda, když je evidentně premiér Andrej Babiš vyprovokoval tím, že neráčil odstoupit tak, jak si oni pískají…?:

Reklama: